top of page

...kim jesteśmy?...poznajmy się....

SOUND MACHINE  to grupa profesjonalnych muzyków, prezentujących muzykę wyłącznie na żywo, w najlepszych światowych aranżacjach. Jesteśmy cover bandem dla wymagających klientów, którzy na swoich imprezach stawiają na wysoką jakość artystyczną, muzyczną i brzmieniową. W zależności od charakteru imprezy, gramy w różnych konfiguracjach

(instrumenty klawiszowe, gitara, bas, bębny, vocal męski, vocal damski, saksofon). Wszyscy muzycy SOUND MACHINE 

to doświadczeniu artyści, mający za sobą występy w Polsce i poza granicami kraju, również na największych obiektach 

i scenach (koncerty w Europie, USA, Rosji). W składzie zespołu znajdują się wyłącznie muzyczni profesjonaliści: absolwenci akademii muzycznych, nauczyciele i wykładowcy, kompozytorzy, aranżerzy, realizatorzy dźwięku i producenci dużych przedsięwzięć artystycznych w Polsce i poza granicami kraju. 

LUZ4.jpg

W repertuarze zespołu znajdują się opracowane przez zespół "covery", największych artystów światowej muzyki pop, rock, swing i szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej ostatnich dekad.  Zespół gra na wysokiej jakości sprzęcie muzycznym, używanym przez czołowych artystów na świecie, co gwarantuje profesjonalne brzmienie. 

SOUND MACHINE to zawsze żywiołowe SHOW, porywające publiczność do tańca,

zawsze 100% LIVE. 

Zespół SOUND MACHINE realizuje wiele projektów muzycznych - od solowych, poprzez kameralne duety, tria, kwartety,

aż po pełne składy 6, 7 - osobowe. Skład zespołu każdorazowo jest dostosowywany do charakteru konkretnej imprezy. Poniżej prezentujemy sylwetki artystów, stanowiących trzon zespołu. Dla Państwa potrzeb możemy wystąpić również

w powiększonym składzie o chórki, sekcję dętą, czy tancerki.

Magda

wokal

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestniczka programu "Bitwa na głosy",

w zwycięskiej grupie Piotra Kupichy z zespołu FEEL. Tam brawurowo wykonała utwór "Time to say goodbay" oraz w finale "Biała armia" zespołu Bajm, za co zyskała uznanie jury oraz zapadła 

w pamięci widzów. Brała również udział w programie "Szansa na sukces" oraz w drugiej edycji programu X-FACTOR .

Uczestniczka telewizyjnego SHOW TVP - 3 edycji programu "The Voice of Poland", w  grupie 

Marka Piekarczyka - lidera zespołu TSA. Magda zaprezentowała się w programie w 3 utworach, wygrywając bitwy i knock-out'y i tym samym znalazła się w ścisłej czwórce wokalistów wybranych przez Marka Piekarczyka. 

Na co dzień jest skrzypaczką w Filharmonii Częstochowskiej oraz zajmuje się działalnością edukacyjną. 

Jacek

wokal / gitara akustyczna

Swoje marzenia zaczął realizować na początku lat 90-tych w zespole grającym muzykę country oraz country-pop. Po 2 latach nawiązał współpracę z profesjonalnym zespołem Johnny Walker Band, którego został wieloletnim wokalistą (1994-2011). W tym czasie wystąpił na wszystkich najważniejszych imprezach country i nie tylko, w Polsce i za granicą, m.in.: na festiwalu muzyki country w Mrągowie, występując razem na scenie z takimi wykonawcami jak Lonstar, Tomasz Szwed, Witold Paszt (VOX), czy Mirosław Breguła. W roku 2002 podczas Pikniku Country

w  Mrągowie wziął udział w finałowym konkursie na naśladowców Elvisa Presleya (Elvis żyje 

w Polsce), prowadzonym przez Marię Szabłowską i Wojciecha Manna. W latach 1998 oraz 2001 został uznany wokalistą roku w plebiscycie internetowego pisma „Nowy Country Osobowy”.

Z zespołem Johnny Walker Band nagrał dwa autorskie albumy oraz wziął udział w wielu programach telewizji polskiej.  Pod koniec lat 80-tych zainteresował się muzyką irlandzką, a w latach w których grywał muzykę country nigdy nie zapomniał o swojej fascynacji takimi wykonawcami jak: Clannad, U2, Bruce Springsteen

Klaudiusz

instrumenty klawiszowe / aranżacje / chórki

Kompozytor, aranżer, dyrygent, klawiszowiec, trębacz.... Absolwent i Wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach - Instytutu Jazzu, o specjalności kompozycja i aranżacja. Na kierunku doskonalił także umiejętności gry na trąbce oraz organach piszczałkowych. Współpracuje z filharmoniami,  chórami, orkiestrami, zespołami muzyki rozrywkowej i klasycznej,  jako kompozytor i aranżer. Miał okazję koncertować zarówno jako solista jak i członek zespołów w Polsce i za granicą w takich państwach jak: Słowacja, Czechy, Ukraina, Niemcy, Włochy, Austria, i Belgia. Uczestniczył w kilkunastu sesjach nagraniowych, których efektem jest siedem płyt, zawierających własne kompozycje i aranże. W nagraniach jest także pianistą, trębaczem i organistą. Jest także autorem melodii kilkunastu piosenek, które znalazły się na krążkach wydanych przez różnych wykonawców, a także hejnałów miast Zawadzkie ( woj. opolskie) i Piekar Śląskich ( woj. śląskie). 

Sylwek

gitara elektryczna / gitara akustyczna / aranżacje

Gitarzysta jazzowy, kompozytor absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Ma na swoim koncie współpracę m.in z Justyną Steczkowską, Edytą Jungowską, Stanisławem Soyką oraz włoskim saksofonistą Carmelo Norio. W 1999r wydał swoją autorską płytę pt: „Checkmate” zawierającą własne kompozycje. Brał udział w wielu festiwalach m.in: Boom Jazz, Jazz Sessions. Na co dzień zajmuję się również działalnością edukacyjną.

Rafał

gitara basowa / gitara elektryczna / realizacja dźwięku

Współpracował z Gliwickim Teatrem Muzycznym, między innymi w spektaklach: High School Musical, Hair, Hello Dolly,  Tarzan Musical. Wraz z Sylwestrem Sośniakiem stworzył oprawę muzyczną spektaklu tanecznego "Carmen", który wystawiany był w ruinach Teatru Victoria w Gliwicach.

Zajmuje się również studyjną realizacją nagrań i działalnością edukacyjną. 

Paweł

perkusja / manager zespołu

Muzyk, manager. Twórca kilku firm, właściciel agencji eventowej VIRTUOSO GROUP.   Wielokrotnie koncertował w Polsce i za granicą na największych scenach – m.in. reprezentując Śląsk na Expo 2000 oraz odbywając szereg koncertów w kraju, z muzykami jak Joachim Mencel, Józef Skrzek, czy Leszek Możdżer. Wieloletni perkusista Gliwickiego Teatru Muzycznego, w którym do roku 2016 brał udział w większości realizacji. Dzięki temu miał okazję współpracować z wieloma cenionymi dyrygentami oraz zrealizować największe dzieła musicalowe oraz występować na najważniejszych scenach muzycznych w Polsce. Producent festiwali, projektów artystycznych, coverbandów. 

Please reload

bottom of page